بازدید کننده 243 پنج شنبه 13 خرداد 1400 گروه: عمومی چاپ

یک محقق نرم افزاری از تلاش توییتر برای برچسب زدن به اطلاعات غلط خبر داده است. توییتر ۳ برچسب را به نامهای Get the latest به معنای دریافت جدیدترین اطلاعات، Stay Informed به معنای کسب آگاهی و Misleading به معنای اطلاعات گمراه‌کننده را آزمایش کرده است که هر کدام از محتوای موجود در این پلتفرم بر اساس این سه برچسب طبقه بندی می شود.

این محقق برای هر کدام از این برچسب ها مثال هایی را نیز عنوان کرده است. اگر شخصی در توییت خود بنویسد مصرف ۶۰ گرم دی هیدروژن مونوکسید باعث شده تا حالش بد شود توییتر از برچسب Get the latest استفاده می‌کند تا کاربران پس از خواندن این مطلب به دنبال مطالعه درباره هیدروژن مونوکسید یا همان آب باشند.

همچنین توییتر به نوشته ۱۲ ساعت دیگر بخش‌هایی از دنیا در تاریکی فرو خواهد رفت برچسب Stay Informed را خواهد داد. در توییت ما غذا می خوریم، لاک پشت ها غذا می خورند، ما لاک پشت هستیم نیز از برچسب Misleading استفاده خواهد کرد.

توییتر این اقدام اخیر خود را در جهت طبقه بندی اطلاعات منتشر نشده و همچنین کاهش نشر اخبار غلط در این شبکه اجتماعی انجام خواهد داد. بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک نیز به دنبال روش هایی برای صحت اطلاعات منتشر شده و محدود کردن پست های نادرست در پیش گرفتنه اند. در حال حاضر توییتر زمان مشخصی برای فعال شدن این قابلیت به صورت عمومی اعلام نکرده است.

دیدگاه شما کاربران گروه طراحی وب بالسا در طراحی وب سایت در شیراز در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید


به اشتراک بگذارید