سوالات متداول

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

مشاهده پاسخ

اين سيستم ها كه امروزه در وب بنام CMS شناخته ميشوند، مخفف Content Management Systemميباشند كه يك برنامه نرم افزاري روي سرور هستند و به مدير سايت اجازه ميدهند تا محتواي سايت را بدون نياز به طراحی دوباره سايت تغيير دهد.

در واقع طراح اوليه سايت يكبار سيستم CMS را طراحي ميكند و تعدادي قالب آماده براي صفحات طراحیكرده و آن را روي سايت شما نصب ميكند. و حال شما براحتي ميتوانيد صفحات ديگري را به آن كم يا اضافه يا ويرايش كنيد.

هزینه های سالانه و نگهداری سایت چقدر است؟

مشاهده پاسخ

معمولاً برای هر سال، هزینه شارژ فضا (Host) به همراه هزینه تمدید دامنه (Domain) دریافت می گردد.

در برخی از قراردادها که وبسایت به صورت سالیانه اجاره داده میشود . هزینه تمدید آن نیز جزو هزینه های نگهداری محسوب میشود .

هزینه طراحی وب سایت چقدر است؟

مشاهده پاسخ

هزينه هاي مربوط به طراحي سايت با توجه به نوع پروژه ، امكانات ، قابليتها و درخواستهاي مشتري به صورت اختصاصي در هر پروژه ، برآورد مي گردد.

گروه طراحی وب بالسا با استفاده از کادری مجرب و متخصص به طور کاملا رایگان در زمینه ی هزینه طراحی وبسایت ، هزینه نگهداری و … به شما کمک خوهد کرد .

دامنه (Domain) چیست؟

مشاهده پاسخ

دامنه در حقيقت نام وب سايت شما مي باشد كه از دو قسمت نام و پسوند تشكيل شده است. پسوندهاي بين الملي رايج عبارتند از .com ، .net و .org كه داراي مصارف عمومي مي باشند و هر يك به ترتيب معرف سايتهاي تجاري (Commercial) ، شبكه (Network) و سازماني يا غير انتفاعي (Organization) مي باشند. در ثبت اين دامنه ها هيچ محدوديتي وجود ندارد ولي نامها با اولويت درخواست ثبت مي شوند و براي مدت يك تا ده سال (قابل تمديد) با توجه به حق الثبت پرداختي معتبر مي باشند.

هاست چیست؟

مشاهده پاسخ

فضا و اطلاعات شما بايد بر روی يكی از كامپيوترهای ميزبان که ۲۴ ساعت متصل به اينترنت است قرار گيرد تا ديگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسي داشته باشند. در حقيقت ميزبان يا هاست ، تمام يا بخشي كوچك از فضاي يك كامپيوتر را هميشه به اینترنت متصل می کند كه به مرورگرها اين امكان را مي‌دهد كه با تايپ دامنه شما در بخش مرورگر خود، بتوانند به صفحات وب سايت شما دسترسي پيدا كنند و يا برنامه ای خاص را برای ايجاد آن صفحات اجرا كنند. به عبارت ديگر، میزبانی یک سايت عبارتست از فراهم نمودن محلي مناسب بعنوان پايگاه اصلي برای ارسال و دريافت اطلاعات از طريق اينترنت که در اصطلاح فنی به آن وب هاست گفته می شوند.

در تهیه هاست باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

امکانات استفاده شده برای وب سایت شما از چه تکنولوژی هایی بهره می گیرد.

آیا شرکت میزبان هاست، که شما انتخاب کرده اید از سابقه خوبی برخوردار می باشد.

آیا شرکت میزبان هاست، انتخاب شده در مواقعی که وب سایت شما دچار مشکل می شود از سرعت زمان و پشتیبانی کاملی برای ارائه خدمات برخوردار است.

آیا در قبال این خدمات شما هزینه معقولی پرداخت می کنید؟

وب سایت داینامیک چیست؟

مشاهده پاسخ

یک وب سایت داینامیک، وب سایتی است که محتویات صفحات آن بصورت دوره ای و خودکار تغییر می کند.

یک وب سایت داینامیک از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

  • کد های استفاده شده در پس زمینه که معمولاً از چشم کاربر مخفی است.
  • محتویات صفحات که توسط مخاطبان رویت می شود.

کدها پس زمینه محتویات صفحات را بنا بر درخواست کاربر به طور هوشمندانه به وی نشان می دهند. این کدها معمولاً با زبانی به غیر از HTML نوشته می شوند. معمولاً کدها اطلاعات را از یک پایگاه داده دریافت کرده و آن را به نمایش در می آورند. اگر اطلاعات درون پایگاه داده تغییر کند، اطلاعات به نمایش در آمده توسط کدها نیز تغییر می کند.

در وب سایت های داینامیک می توان براحتی صفحات و محتویات جدید به وب سایت اضافه نمود و یا محتویات قبلی را حذف کرد.

وب سایت استاتیک چیست؟

مشاهده پاسخ

وب سایت استاتیک به وب سایتی گفته می شود که صفحات آن طراحی شده و محتوی آن بر روی Server یا خدمات دهنده ذخیره شده است و هنگام تقاضای خدمات گیرنده یا Client به سمت آن بدون هیچ گونه پردازشی ارسال می گردد. صفحات وب استاتیک معمولاً با فرمت HTML (Hyper Text Markup Language) هستند.

وب سایت های قدیمی که مثلاً شامل تعداد کمی صفحه وب بودند از دسته وب سایت های استاتیک هستند. این وب سایت ها معمولاً اطلاعات از پیش تدوین شده را به کابران و مخاطبان خود نشان می دهند. در اینگونه وب سایت ها اطلاعاتی از قبیل متن، تصویر، فیلم و هر گونه رسانه هایی از این قبیل ارائه می گردد. وب سایت های استاتیک معمولاً اطلاعات خود را به همه کاربران به یک شکل نشان می دهند.