بازدید کننده 337 چهار شنبه 5 خرداد 1400 گروه: عمومی چاپ

تحقیق اخیر این شرکت توسط سه محقق در زمینه یادگیری ماشینی انجام شد. علت این مطالعه نیز انتقادات کاربران در مورد پیش نمایش تصاویر در پست ها و خارج شدن چهره افراد سیاه پوست انجام گرفت.

در این تحقیق چندین دلیل برای احتمال به وجود آمدن این مشکل بیان شده است. از جمله این دلایل می‌توان به رنگ پس زمینه تصویر و یا رنگ چشم اشاره کرد. محققان می گویند برداشت های مبتنی بر یادگیری ماشین در بعضی موارد دارای نقص است. که در آن به جای تحمیل یک نگاه هنجاری با هدف جالب تر نشان دادن بخشی از تصویر هویت کاربر از بین رفته و ارزش های وی محدود خواهد شد.

توییتر برای حل این مشکل تلاش کرده تا عکس ها را در تمامی برنامه های کاربردی به صورت ابعاد استاندارد نشان دهد. همچنین محققان هوش مصنوعی این شرکت تلاش کردند تا دریابند که هوش مصنوعی نمایش بخشی از بدن زنان را نسبت به دیگر اندامها ترجیح خواهد داد یا خیر. چیزی که به عنوان نگاه مردانه شناخته خواهد شد و دریافتند که اینطور نیست.

همچنین در این مقاله مشخص شد سیستم های هوش مصنوعی می توانند از طریق عوامل مختلف تحت تاثیر قرار گرفته که از جمله آنها می توان به تعصبات جمعیتی در شناخت چهره و تجزیه و تحلیل آن اشاره کرد.

دیدگاه شما کاربران گروه طراحی وب بالسا در طراحی وب سایت در شیراز در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید


به اشتراک بگذارید