بازدید کننده 165 شنبه 16 تیر 1403 گروه: عمومی چاپ

قانونگذاران ایالت نیویورک در راستای حمایت از جوانان در فضای مجازی، دو لایحه را به تصویب رساندند. اولین لایحه، نمایش محتوای اعتیادآور الگوریتمی برای کاربران زیر ۱۸ سال را بدون رضایت والدین بر روی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ممنوع می‌کند. این اقدام، نیویورک را در زمره ایالت‌های پیشرو در زمینه محدود کردن خطرات آنلاین برای کودکان قرار می‌دهد.

لایحه دوم به محدودیت جمع‌آوری و فروش اطلاعات شخصی کاربران زیر سن قانونی توسط وب‌سایت‌ها می‌پردازد. هر دو لایحه پس از تصویب در سنا، در مجلس ایالتی نیویورک نیز به تأیید نهایی رسیدند.

کتی هوچول، فرماندار نیویورک، امضای این لوایح را در آینده نزدیک محتمل دانسته و از آن‌ها به عنوان قدمی مهم در جهت مقابله با بحران سلامت روان جوانان و ایجاد محیطی امن‌تر در دنیای دیجیتال یاد کرده است.

این لوایح با مخالفت انجمن تجاری NetChoice مواجه شده است. این انجمن با انتشار بیانیه‌ای، این اقدام را «مخل آزادی بیان و اینترنت باز» خوانده و استدلال می‌کند که چنین لوایحی وب‌سایت‌ها را ملزم به سانسور کلیه محتوا به جز مواردی که کاربر سن خود را احراز هویت کرده باشد، می‌نماید.

NetChoice پیش‌تر اقدامات مشابهی را که از سوی سه ایالت دیگر اعمال شده بود، با استناد به مغایرت با قانون اساسی، در دادگاه به چالش کشیده و با موفقیت آن را لغو کرده است. سخنگوی فرماندار ضمن رد ادعای سانسور محتوا، اعلام نموده است که این قانون با به‌کارگیری روش‌های احراز سنی که ناشناس بودن کاربر را حفظ می‌کند، قابلیت اجرا خواهد داشت. شایان ذکر است شرکت متا، مالک پلتفرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام، از این لوایح حمایت نسبی نشان داده است.

دیدگاه شما کاربران گروه طراحی وب بالسا در طراحی وب سایت در شیراز در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید


به اشتراک بگذارید