بازدید کننده 938 دوشنبه 12 تیر 1402 گروه: عمومی چاپ

محققان امنیتی شرکت Check point اعلام کردند یک بک آپ اندرویدی با نام تلکرام مسنجر با وجود اعلام خود به عنوان اپ تلگرام در واقع نوعی بدافزار است که در صورت نفوذ درون گوشی ها می تواند اطلاعات آنها را به گروگان بگیرد. این بدافزار پس از کنترل گوشی قربانی یک راه ارتباطی با سرور خود برقرار کرده و برای پیکربندی داده های لازم را دریافت می کند. در نهایت تروجان خطرناکی با نام Triada دریافت خواهد شد که در صورت ورود به گوشی با دسترسی به داده ها، وارد پروسه های گوشی خواهد شد.

به گفته محققان این تروجان قادر به انجام کارهای متفاوتی است. به عنوان مثال یکی از اقدامات آن ثبت نام در سرویس های پولی است. همچنین امکان انجام پرداخت های درون برنامه ای از طریق پیامک و تماس های تلفنی خواهد بود. طبق اعلام شرکت امنیتی چک پوینت این اپ مخرب در فروشگاه های شخص ثالث وجود داشته و دانلود آن از گوگل پلی استور امکان پذیر نیست. در هر صورت امکان تشخیص آن از روی نام آن وجود ندارد و ممکن است هر فردی را به اشتباه بیاندازد.

دیدگاه شما کاربران گروه طراحی وب بالسا در طراحی وب سایت در شیراز در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید


به اشتراک بگذارید