بازدید کننده 1006 سه شنبه 24 اسفند 1400 گروه: عمومی چاپ

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی گروه طراحی وب بالسا در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

جشن چهارشنبه‌سوری رفتارهای نمادین زیادی دارد که از گذشته تاکنون، تغییراتی زیادی به خود دیده است‌. از سال‌های دور تاکنون، آیینی که در این مراسم برگزار می‌شده، دستخوش تغییراتی زیادی شده است؛ از دور‌هم جمع‌شدن و از روی آتش‌پریدن گرفته تا مراسم قاشق‌زنی که دیگر اثری از آن در جامعه امروزی دیده نمی‌شود.

چند دهه است که آیین شب چهارشنبه‌سوری هیچ شباهتی به مراسم اصیل آن ندارد و با ورود مواد محترقه و آتش‌بازی، این مراسم از شکل سنتی‌اش خارج و بیشتر به رزمایش نظامی تبدیل شده است.

یلدای متاورسی با اکسکوینو؛ طولانی‌ترین شب سال در دنیای دیسنترالند

با روی‌کار‌آمدن متاورس و امکانات فراوانی که برای ما فراهم می‌کند، صرافی اکسکوینو با پیش‌قدمی در ورود به متاورس در ایران مراسم باستانی دیگری را با حال‌و‌هوای متاورسی با عنوان «اولین شب یلدای متاورسی» برگزار کرد که بازخورد بسیاری خوبی در داخل و خارج از کشور داشت.

برگزاری مراسم باستانی چهارشنبه‌سوری در متاورس

به‌واسطه بازخورد مثبت از رویدادهای گذشته و اشاعه بیشتر مراسم باستانی و اصیل چهارشنبه‌سوری و جلوگیری از صدمات جسمی که هرساله در این شب اتفاق می‌افتد، اکسکوینو دوباره قصد دارد تا اولین چهارشنبه‌سوری متاورسی را به‌همراه آتش‌بازی و برنامه‌های جذاب زیادی در ساختمان خود در پلتفرم متاورسی دیسنترالند Decentraland برگزار کند.

در این رویداد، حسن ریوندی، استاد استندآپ کمدی ایران، برای اولین‌بار برنامه طنز و جُنگ شادی را در دنیای متاورس اجرا می‌کند. در‌کنار این جُنگ، امیرعباس گلاب، یکی از ستاره‌های دنیای موسیقی ایران، نیز در این مراسم کنسرتی جذاب و شنیدنی برگزار خواهد کرد.

گفتنی است به شرکت‌کنندگانی که زمان بیشتری در این مراسم سپری کنند، جوایز نفیسی تعلق می‌گیرد. اولین چهارشنبه‌سوری متاورسی ایران قرار است از ساعت ‍۱۸ تا ۲۴ روز ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ در ساختمان اکسکوینو در پلتفرم متاورسی دیسنترالند برگزار شود.

برگزاری مراسم باستانی چهارشنبه‌سوری در متاورس

ساختمان اکسکوینو در موقعیت ۳۰+/۷۴+ و در نزدیکی ساختمان بایننس در کریپوتو ولی دیسنترالند قرار دارد. آخرین سه‌شنبه سال ۱۴۰۰ را در مراسم متاورسی اکسکوینو جشن بگیرید. آتش‌بازی و ترقه‌بازی، نمایشگاهNFT هنرمندان ایرانی، موسیقی و خنده، تنها بخشی از این شب سرگرم‌کننده و جذاب خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید :

https://www.excoino.com/first-metaverse-4shanbehsuri

دیدگاه شما کاربران گروه طراحی وب بالسا در طراحی وب سایت در شیراز در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید


به اشتراک بگذارید