بازدید کننده 1991 جمعه 10 اسفند 1397 گروه: عمومی چاپ

با توجه به پست ادی اسمانی (Addy Osmani)، مدیریت مهندسی تیم کروم، گوگل مشغول کار روی کش جدیدی می باشد که می تواند سرعت عمل دکمه «بازگشت/جلو» را در مروگر کروم نسبت به قبل بهبود بخشد: «ما در حال بررسی یک کش بازگشت/جلو جدید هستیم که به واسطه آن، اطلاعات صفحات درون حافظه قرار می‌گیرند و بنابراین حرکت بین صفحه‌ها خیلی سریع‌تر خواهد شد.»

در اصل با پیاده‌سازی این ایده، صفحه قبلی فریز می‌شود و با کلیک روی دکمه بازگشت بلافاصله به‌ نمایش در خواهد آمد. تیم مهندسی کروم تخمین زده که با پیاده‌سازی این ایده، عملکرد نسخه اندروید مرورگر ۱۹ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. که این رقم برای پلتفرم دسکتاپ ۱۰ درصد است. از طرفی دیگر ساخت مکانیزم‌های بهتر کش کردن می‌تواند به معنای افزایش عمر باتری روی دستگاه های دستی هم باشد.

البته یک مسئله‌ی مهم دیگر نیز وجود دارد؛ کش بیشتر یعنی استفاده بیشتر از مموری و کروم همین الان نیز به‌خاطر استفاده زیاد از رم مورد انتقاد زیادی قرار می‌گیرد. همانطور که مشخصا است ذخیره کامل صفحات در یک کش جدید نیازمند حافظه بیشتری خواهد بود. گوگل گفته به دنبال راه‌ حلی برای این مشکل می گردد. هنوز تاریخ عرضه این ویژگی مشخص نشده است ولی ظاهرا نباید به این زودی‌ها هم منتظرش باشیم.

ویژگی جدید گوگل کروم

گوگل امیدوار است که آزمایش این ویژگی را از امسال آغاز کند و آن را در سال ۲۰۲۰ به نسخه‌های پایدار مرورگر کروم بیاورد. بهتر است بدانید مرورگرهای فایرفاکس و سافاری نیز در حال حاضر و به شکلی متفاوت‌تر این ویژگی را دارند، با این وجود کروم با تاکید بیشتر روی امنیت در تلاش است تا خطر مربوط به بدافزارها را به صفر برساند.


به اشتراک بگذارید